Kamienie wulkaniczne
Współcześnie wiedzę o kamieniach i ich właściwościach wykorzystała jako pierwsza Mary Nelson – Hanningan – amerykańska masażystka. W 1993 roku opracowała ona metodę leczenia kamieniami - La Stone Therapy, założyła również w USA klub zdrowia, w którym przeprowadza seanse masażu gorącymi kamieniami.
Dzisiejsze badania naukowe potwierdziły, że kamienie pochodzenia wulkanicznego wykazują znakomite właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur co wykorzystuje się w masażu. Masaż kamieniami jest połączeniem termoterapii, czakroterapii, refleksoterapii, litoterapii, aromaterapii i masażu szwedzkiego.
Kamienie wulkaniczne
Podczas masażu wykorzystuje się też kamienie szlachetne i półszlachetne w celu zrównoważenia energii krążącej, wg medycyny hinduskiej. Koncepcja hinduska opiera się na założeniu, że energia powstaje i jest regulowana przez 7 czakr (czakramów), będących ośrodkami energetycznymi, łączące nadis – kanały energetyczne z ciałami energetycznymi. Wyróżnia się 7 głównych czakr – podstawową (korzenną), płciową, splotu słonecznego, sercową, gardłową, adżna i czołową, które są połączone suszumną, czyli głównym kanałem energetycznym. Zaburzenia krążenia energii, w którymkolwiek z elementów, powoduje nieprawidłowe działanie narządów. Prawidłowy przepływ energii regulujemy poprzez przyłożenie kamieni w miejscu czakry i odpowiednie ich obracanie.
Kamienie wulkaniczne
Masaż gorącymi kamieniami odpręża nasze zmęczone ciało jak mało który masaż. Działanie ciepłem pobudza układ limfatyczny i krwionośny, doskonale rozluźnia mięśnie, pomaga również w walce z cellulitem, ładuje nasze akumulatory, radzi sobie ze smutkiem i przygnębieniem.
Technika masażu z wykorzystaniem gorących kamieni ma szerokie spektrum działania, gdyż łączy leczenie ciepłem, masaż limfatyczny oraz elementy masażu klasycznego.
Kamienie wulkaniczne
Masaż kamieniami wykonuje się zarówno gorącymi jak i zimnymi kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami wykonuje się przy użyciu kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego. Kamienie podgrzewane są do temperatury ok. 50°C. Dzięki temu krew szybciej krąży, odżywia i dotlenia skórę.
Masaż zimnymi kamieniami wykonywany jest kamieniami z marmuru, posiadających właściwości chłodzące. Zabieg ten zmniejsza obrzęki, przekrwienia i można je kłaść w miejscach, gdzie występują kontuzje.
Masaż kamieniami zimnym i gorącymi kamieniami jednocześnie daje niepowtarzalne odczucia i pozytywnie wpływa na organizm, ponieważ przyspiesza usuwanie toksyn, a dzięki różnicy temperatur reguluje krążenie krwi. Taki zabieg nazywany jest przez masażystów wyścigiem energii.